Nauczanie to najlepsza praca. Lubię każdą część mojej pracy. Ma ona swoje wzloty i upadki, ale w sumie jest to satysfakcjonujące, gdy pomagasz młodym ludziom opuścić szkołę z przyzwoitymi stopniami i wiesz, że przyszłość stoi przed nimi otworem. Wspaniały nauczyciel powinien uwielbiać kształcić swoich uczniów, a jednym z głównych celów, które wielu nauczycieli stawia sobie, jest bycie najlepszym wychowawcą, jakim tylko mogą być. Jest coś niezwykle satysfakcjonującego w przekazywaniu informacji uczniom i pracy z nimi w celu zapewnienia im ciekawej przyszłości. Istnieją różne metody, których możesz używać do nauczania, najważniejszą rzeczą jest zaangażowanie, motywowanie i inspirowanie uczniów do nauki. Wiele osób uczy z pasji, możesz mieć chęć podzielenia się tą wiedzą z innymi, a ta pasja może sprawić, że będziesz traktować tę pracę jako twoje hobby.

Nauczyciele starają się inspirować uczniów we wszystkich aspektach ich życia, a dla wielu nauczycieli ich największym celem jest bycie wzorem do naśladowania. Wzorcem do naśladowania jest ktoś, kto inspiruje i zachęca uczniów do dążenia do doskonałości i uczy ich poprzez doświadczenie i zaangażowanie. Popycha swoich wychowanków do bycia najlepszymi, jakimi mogą być. Świetny nauczyciel może zachęcić uczniów do czytania, zainspirować pasję do języków, uczynić matematykę lub naukę dobrą zabawą. Bycie nauczycielem to nie tylko chodzenie do szkoły i spotykanie swoich uczniów. To momenty, w których każdego dnia uczysz się czegoś nowego, każdy dzień jest inny. Edukacja, którą zdobędziesz, aby zostać nauczycielem, otwiera ci oczy na wiele rzeczy, na które nigdy wcześniej nie zwróciłbyś uwagi. Zdobycie tytułu naukowego uczy cię bardzo dużo o samej nauce: pedagogice, metodologii itp. Dowiesz się, jak ludzie się uczą i jak najlepiej uczyć uczniów. Bez względu na to, czego uczysz, twoja wiedza w wielu dziedzinach pogłębi się i rozszerzy.

Nauczanie wymaga od ciebie innego sposobu myślenia. Przez to, co robisz, uczysz się czegoś o sobie jako o nauczycielu i jako o osobie. Możesz nauczyć się jak lepiej radzić sobie ze stresem, rozwiniesz swoje umiejętności organizacyjne, które zdobędziesz podczas planowania lekcji. Uczniowie wnoszą wiele własnych doświadczeń życiowych do klasy, które uczą także ciebie. Ambitni nauczyciele to ci, którzy wkraczają w tę karierę wielkimi krokami, by zmienić świat, życie swoich uczniów oraz zmienić oblicze edukacji.

Komentarze nauczycieli na temat ich pracy:

1. Kocham nauczać. Uwielbiam dzielić się nauką ze studentami, którzy chcą się uczyć.
2. Uczę w super szkole, w której większość rodziców i uczniów bardzo szanuje i wspiera szkołę oraz personel. To jest bardzo ważne, by zachować miłą atmosferę.
3. Czasami jest to najlepsza praca, a czasem najgorsza praca na świecie! Wszystko zależy od dnia i charakteru uczniów.
4. Nie wolno nam zapominać, że mamy szczęście, że wykonujemy właśnie ten zawód, chociaż niekiedy może to być trudne.
5. Uwielbiam studentów i ich ciągłą zdolność do zadziwiania mnie. Nie podoba mi się tylko ilość biurokracji. Ilość dokumentów niekiedy przytłacza nauczyciela.
6. Bardzo lubię uczyć i zmieniać życie dzieci. To zaszczyt być w tej roli.
7. To jest fantastyczne. Najbardziej interesująca praca, jaką mogę sobie wyobrazić.
8. Praca nauczyciela motywuje mnie do pracy nad sobą. Obserwowanie swoich uczniów przez 3-4 lata powoduje, że czujesz się częścią ich wychowania.

Nie ma nic lepszego niż robienie czegoś wartego zachodu i zarabianie pieniędzy jednocześnie! Nauczyciele przygotowują i kształcą studentów, począwszy od nauczania podstaw matematyki, czytania do bardziej złożonych i specjalistycznych koncepcji w szkole średniej i policealnej. Nauczyciele tworzą plany lekcji, indywidualizują pracę z uczniami, śledzą postępy uczniów i przedstawiają je rodzicom tworząc testy. Innymi rodzajami nauczycieli są nauczyciele edukacji specjalnej, którzy pracują ze studentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jest to najbardziej wymagająca praca, lecz przynosi wiele pozytywnych emocji.